Javna predavanja Rotary kluba Velenje, Vesna Vuk Godina: Zablode postsocializma

Javna predavanja Rotary kluba Velenje in Knjižnice Velenje
Vesna Vuk Godina: Zablode postsocializma
Knjižnica Velenje, ponedeljek, 13.4.2015 ob 19.19 uri.

Slovenija - kje smo in zakaj? Kje bi lahko bili in kako?
V predavanju bo v nekoliko drugačni luči osvetljeno obdobje slovenske tranzicije oz. postsocializma od osamosvojitve do danes. Ali je bila obljuba, da se bo Slovenija v postsocializmu spremenila v novo Švico, ideološka laž, na katero so nasedli državljani in državljanke Slovenije in pod katero se je in se še vedno skriva pretvarjanje Slovenije v kolonialno ozemlje novega tipa. Odprla se bodo vprašanja:

• Zakaj se Slovenija ni pretvorila v kapitalistično družbo zahodnega tipa?
  • Kateri procesi družbenih sprememb so v Sloveniji dejansko potekali?
  • Kako bi se Slovenija lahko pretvorila v družbo z razvitim tipom kapitalizma?
  • Kakšna je vloga lokalnih zgodovinskih, socialnih in kulturnih dejavnikov pri procesih družbenih sprememb, ki v Sloveniji potekajo od osamosvojitve do danes?

Zaradi morebitnega velikega zanimanja in lažje organizacije vas prosimo za predprijavo z imenom in priimkom na prijave@rotaryklubvelenje.si. Potrditev prijave na predavanje ne zagotavlja sedeža v primeru prevelikega števila slušateljev, zato prosimo za pravočasen prihod.

Organizatorja: Knjižnica Velenje in Rotary klub Velenje.
Predavanje je brezplačno.