Gobarska učna pot

10.09.2019

Gobarsko društvo Marauh je v sodelovanju z Mestno občino Velenje in Rotary kubom Velenje v Velenju na Trim stezi postavilo gobarsko učno pot. Na poti je na 40 tablah podrobno predstavljenih 80 vrst gob. Zanimivost te poti je tudi ta, da lahko s pomočjo QR kode in interneta obiskovalci pridejo do prevodov opisov gob v več deset svetovnih jezikov (zelena mušnica je opisana kar v 63 jezikih).

Pred otvoritvijo smo priredili srečanje oz. gobarski dogodek kjer smo učno pot predstavili strokovni javnosti in slovenskim gobarskim društvom.

Skupaj z gobarskim društvom Marauh Velenje smo tako tudi mi dodali kamenček v mozaik praznovanja občinskega praznika in ob 60 letnici odprtja novega mestnega središča Velenje.