Rotary International

je organizacija svetovno povezanih poslovnežev in strokovnjakov iz različnih poklicev. Člani Rotary klubov po svetu skrbimo za dobrodelne človekoljubne dejavnosti, v svojih poklicih vzpodbujamo visoka etična načela in merila ter pomagamo širiti dobro voljo ter mir na svetu. Rotarijci načrtujemo in uresničujemo različne humanitarne, izobraževalne in kulturne programe, ki bogatijo življenje ljudi v naši ožji sredini.

Ključni rotarijski gesli sta:

1. Nesebično pomagati
  2. Največ pridobi tisti, ki najbolje pomaga

Novice in obvestila

Igre talentov 2019

Objavljeno dne: 05.11.2019

Igre talentov so že nekaj let prepoznavna prireditev v občini Velenje, kjer se nadarjeni otroci vseh osnovnih šol predstavijo širšemu občinstvu. Poleg predstavitve talentov pa ima prireditev v organizaciji Interact kluba Velenje in ob podpori Rotary kluba Velenje tudi dobrodelni namen.

Gobarska učna pot

Objavljeno dne: 10.09.2019

Gobarsko društvo Marauh je v sodelovanju z Mestno občino Velenje in Rotary kubom Velenje v Velenju na Trim stezi postavilo Gobarsko učno pot, kjer je na 40 tablah podrobno predstavljenih 80 vrst gob. Tudi na ta način smo dodali kamenček v mozaik praznovanja občinskega praznika in ob 60 letnici odprtja novega mestnega središča Velenje.

5. Pikin humanitarni tek - 24 ur dobrodelonosti

Objavljeno dne: 02.09.2019

14. in 15. septembra 2019 bo v času Pikinega festivala v Velenju potekal humanitarni tek v Velenju. Teka oz. pohoda se je mogoče udeležiti kadarkoli znotraj 24 ur s pričetkom v soboto ob 18. uri in trajanjem do nedelje do 18. ure.

[ arhiv novic ]