Rotary počitnice za otroke socialno šibkejših družin

V Rotary klubu Velenje smo ponovno gostili dvajset otrok iz Šaleške doline na "Rotary počitnicah" v Kampu Mozirje - Gozdna Šola. Otroci iz socialno šibkejših družin, ki jih so izbrali na društvu prijateljev mladine v Velenju so preživeli pet dni v prelepem okolju ob Savinji. Pripravili smo jim pester in živahen program na koncu pa smo jih na »bazarju« obdarili še z oblačili, torbami in drugimi šolskimi potrebščinami, da bodo veseli pričakali novo šolsko leto.

V Rotary klubih nismo humanitarni delavci, a da nam humanitarnost ni tuja redno izkazujemo. Tako je bilo v Velenju zelo dobro sprejetih že več naših pobud, nekateri projekti so trajni in potekajo skozi vse leto, npr. prevzemanje viškov hrane v trgovskih centrih, izposoja otroških igrač v knjižnici, ...