Javno predavanje, dr. Franjo Štiblar

Posledice globalne finančne krize so bile v svetu in pri nas z ukrepi monetarne in fiskalne politike tako hitro zavrnjene, da finančni sektor, posebno banke sploh niso šle skozi pravo reformo. Slabo bančništvo (in nebančništvo) deluje še naprej, kar bo vodilo v naslednjo finančno krizo, če ne bo resnične reforme. Zanjo je potrebno v dobro spremeniti kulturo bančnikov, bančni trg in upravljanje bank. Banke (in druge finančne institucije) bo potrebno vključiti nazaj v družbo in njihovega položaja samozadostnosti izven družbe in iskanja zgolj lastnega profita brez obzira na negativne učinke njihovih odločitev na družbo.

Kako in kaj reformirati bo osnovna tema predavanja... Vabljeni v sredo, 4.4.2018 ob 19.19 uri.

Zaradi morebitnega velikega zanimanja in lažje organizacije vas prosimo za predprijavo z imenom in priimkom na prijave@rotaryklubvelenje.si. Potrditev prijave na predavanje ne zagotavlja sedeža v primeru prevelikega števila slušateljev, zato prosimo za pravočasen prihod.

Organizatorja: Knjižnica Velenje in Rotary klub Velenje.
Predavanje je brezplačno.