Kratka arhitekturna pripoved Velenja

Velenje je kot mesto uradno staro 60 let. Po svoji zasnovi velja poleg Nove Gorice za edino slovensko modernistično mesto, v njegovi urbanistični in arhitekturni zasnovi je zapisana vsa sodobna slovenska arhitektura. Zaradi njegove kratke zgodovine in ravno prave velikosti so vsi posegi v prostor še vedno čitljivi.

Nekoč opevano moderno mesto je danes predmet različnih strokovnih in laičnih razprav. Mesto kot urbani fenomen dvajsetega stoletja v našem prostoru pa je danes ponovno na razvojni prelomnici in mogoče je pravi trenutek, da malo postanemo in ga skušamo bolje razumeti.

Predaval bo Nande Korpnik, kot običajno ob ponedeljkih ob 19.19 uri v preddverju Knjižnice Velenje v sodelovanju z Rotary klubom Velenje. Vabljeni 13. januarja 2020.