Viški hrane

seznam projektov

31.12.2016

V mestni občini Velenje od meseca marca 2014 izvajamo projekt Viški hrane, katerega glavni namen je organizirati prevzem in predajo hrane, ki je pred iztekom roka uporabnosti in bi jo drugače trgovci ob koncu dneva dali v uničenje. Hrano v Velenju donirajo Mercator, Interspar Šalek Selo, Interspar Velenjka ter Spar Center.

Krovno projekt koordinira Zveza Lions klubov Slovenije, v Velenju pa prevzem hrane organiziramo prostovoljci in člani Lions kluba, Rotary kluba Velenje, Območnega združenja Rdečega križa Velenje ter Strokovnega sveta za socialna vprašanja pri Območni organizaciji Socialnih demokratov Velenje, ki vsak večer viške hrane dostavijo v zbiralnico, kjer se primerno shrani do jutra. Zjutraj hrano izmenično prevzamejo prostovoljci Društva upokojencev Velenje, Društva Invalid Konovo, Medobčinskega društva Šaleške doline ter zaposleni v Centru za socialno delo Velenje. Le-ti hrano na osnovi urejenih seznamov razdelijo socialno ogroženim posameznikom in družinam.

Sodelujoči prostovoljci pri projektu, ki smo zadolženi za prevoz hrane, smo opravili tudi izobraževanje iz HACCP sistema. Mestna občina Velenje je zagotovila sredstva za nakup štirih termičnih posod za prevoz viškov hrane, v nadaljevanju projekta pa bo po potrebi zagotovila še sredstva za nakup avtomobila ter omogočila zaposlitev preko programa javnih del.

V letu 2015 smo tako razdelili skupaj 18 ton sadja, zelenjave, žit, testenin, pečenega mesa, sendvičev ter ostalih mesnih izdelkov. Zbrali in razdelili smo 53 tisoč kosov kruha, pekovskega peciva, mlečnih izdelkov, mleka ter jajc. Skupna vrednost razdeljenih viškov hrane je znašala preko 81.000 EUR.
V letu 2016 so bile zbrane količine še večje: 76 tisoč kosov hrane v skupni vrednosti 95.000 EUR.

Ker je bil projekt Viški hrane med občankami in občani dobro sprejet, ga bomo prostovoljci velenjskih organizacij izvajali tudi v prihodnje. Vsi sodelujoči prostovoljci in klubi ter društva v projektu se zahvaljujemo kolektivom v trgovskih centrih za vsakodnevno pripravo viškov hrane.