Eksperiment SANJSKA SLUŽBA

14.05.2014

EKSPERIMENT SANJSKA SLUŽBA - ALI LAHKO NEPOSREDNA DEMOKRACIJA VPLIVA NA BLAGOSTANJE LJUDI V DRŽAVI?

Se je mogoče izogniti častihlepnim ljudem, ki jih zanima le »odločanje« v njihovo osebno korist, čeprav bi MORALI (kot predstavniki ljudstva) DELOVATI V KORIST VSEH?

Predavanje odgovarja na vprašanja:

• Kaj je neposredna demokracija, kako se jo izvaja.
  • Kako se je začelo »žrebanje« predstavnikov ljudstva - predstavitev ideje od Herodota, Aristotela... (kaj je sorticija?)
  • Eksperient v Sloveniji – žrebanje za volitve v evropski parlament – "sanjska služba" - ideja, vzroki, odzivi
  • Predstavitev novega orodja za direktno demokracijo – portal Agore
  • Kaj je to družbena odgovornost / kakšno bo prihodnost Slovenije – ideje, želje, pričakovanja, kaj je potrebno omogočiti, kaj preprečiti...

Tudi tokrat smo v okviru javnih predavanj Rotary kluba Velenje in Knjižnice Velenje odprli zanimivo debato, naši gostje so bili pobudniki projekta in člani društva Sanjska služba, med njimi tudi nekaj kandidatov za evropske poslance. Več o predavanju si lahko pogledate v priloženi prezentaciji (PPT).