dr. Bojan Dobovšek: Za dobro državo gre

07.11.2016

V ponedeljek, 07.11.2016 ob 19.19 uri je v okviru javnih predavanj Rotary kluba Velenje v Knjižnici Velenje potekal pogovor dr. Bojana Dobovška z Velenjčani na temo zakaj država ne funkcionira, tako kot si želimo. Pogovor se je vrtel okrog korupcije, finančne kriminalitete, neformalne ekonomije in vladanja s strahom.

Dr. Bojan Dobovšek je vodja poslanske skupine Nepovezanih poslancev državnega zbora RS in redni profesor na Fakulteti za varnostne vede, Univerza v Mariboru. Bil je predstavnik sodne veje oblasti v prvi Komisiji za preprečevanje korupcije. Je avtor številnih knjig in organizator konferenc na teme s področja organizirane kriminalitete in korupcije, kar je predstavljal tudi v tujini. Je tudi pobudnik ustanovitve zavoda Dobra država, ki bo deloval kot interesno združenje proti korupciji, finančni kriminaliteti in vplivu neformalnih mrež.