Izkoreninjenje otroške paralize POLIO PLUS

Otroška paraliza (POLIO) je ena najbolj strašljivih otroških bolezni. Davnega leta 1979 je Rotary International pričel z akcijo cepljenja otrok širom po svetu zoper to nevarno, nalezljivo bolezen. Leta 1988 sta se borbi zoper POLIO pridružila še WHO in UNICEF. Do zdaj je bilo cepljenih preko 2 miljardi otrok in Rotary je v ta namen potrošil preko 5 miljard dolarjev.

Leta 1988 je bilo na novo odkritih 350.000 primerov te bolezni v 125 državah, medtem, ko je leta 2007 bilo le še 1308 primerov v 12 državah. V borbi zoper POLIO je potrebno iti do konca. Če bi akcijo zdajle ustavili, bi se bolezen ponovno razživela in dosedanji trud in veliki stroški bi bili zaman.

ZATO JESENI 2009 ROTAY KLUBI PRISTOPAMO K AKCIJI SONČNICE IN S TEM POMAGAMO ZBIRATI SREDSTVA ZA POSLEDNJI UDAREC TEJ BOLEZNI.