Klic iz omare - sejem igrač v Velenju

Časi niso prijazni. Nekateri starši nimajo denarja niti za kruh, kaj šele da bi kupili igrače svojim otrokom. Po drugi strani pa se otroci igrač kaj hitro naveličajo ali jih enostavno prerastejo. In te igrače enostavno pristanejo nekje globoko v omarah.

Rotary klub Velenje v sodelovanju s Knjižnico Velenje že četrto leto prireja sejem igrač, kjer lahko starši in otroci igrače prodajo, zamenjajo za druge ali jih preprosto podarijo kateremu od obiskovalcev sejma ali knjižnici. Knjižnica podarjene igrače pregleda in tiste, ki so primerne za izposojo uvrsti v svojo zbirko, ki smo jo pred štirimi leti skupaj postavili in se lepo širi. Ostale igrače se posredujejo otrokom, ki ne zmorejo nakupa nove igrače.

Vabljeni v Knjižnico Velenje v soboto, 21.12.2013 dopoldan.