Lobiranje v EU in Sloveniji – izkušnje profesionalnega lobista

Rotary klub Velenje vas vabi na predavanje Lobiranje v EU in Sloveniji – izkušnje profesionalnega lobista, ki bo potekalo 1.12.2014 ob 20.15 v Vili Herberstein v Velenju. Temo bo predstavil Mihael Cigler.

Mihael Cigler je dolgoletni profesionalni registrirani lobist v Evropski uniji in v Sloveniji, soustanovitelj in direktor podjetja Cigler and Partners Ltd ter predsednik Slovenskega združenja lobistov. Mihael je član številnih mednarodnih združenj in mrež na področju lobiranja in javnih zadev.

Kratek povzetek predavanja
Lobiranje je neizogibna, pravno urejena, zakonita in sprejemljiva sestavina demokratičnega oblikovanja in sprejemanja javnih politik, zato predstava, da smo lobisti nekakšni paraziti, ne samo postavlja pod vprašaj legitimnost lobiranja in lobistov, ki se s to dejavnostjo poklicno ukvarjamo, ampak pogosto tudi ne odraža realnega stanja. Lobisti namreč počnemo vse kaj drugega, kot pa to, da s kovčki skačemo za poslanci, funkcionarji in ministri.