Obisk guvernerja distrikta 1912 v Velenju

Dne 18.10.2011 nas je člane Rotary kluba Velenje obiskal prvi distriktni guverner novo ustanovljenega distrikta 1912 Slovenija. Glede na to, da je trenutno v Sloveniji delujočih že 44 Rotary klubov, smo v naši državi dosegli kvoto, ki nam je omogočala odcepitev od velikega distrikta 1910, ki je združeval Avstrijo, Hrvaško, Bosno in Hercegovino ter Slovenijo. Prejšnji distrikt je bil voden iz Avstrije, v novem slovenskem distriktu pa je vodstvo naše, torej slovensko. Prvi distriktni guverner distrikta 1912 Slovenija, gospod Stanko Ojnik, je bil imenovan na to častno mesto za eno leto, kot je pravilo v Rotary International. Vsako leto se namreč vodstvo distrikta zamenja. V svetu je delujočih cca. 33.000 Rotary klubov z več kot 1.200.000 člani. Guverner g. Stanko Ojnik je na tokratnem obisku in delovnem sestanku prisluhnil poročilu o delu v Rotary klubu Velenje. Pohvalil je naše delo ter na podlagi svojih strokovnih in življenskih izkušenj podal predloge za nadaljni razvoj našega kluba. Člani Rotary kluba Velenje želimo guvernerju še veliko veselja v njegovem humanitarnem poslanstvu.